Мультиварка - універсальний прилад, здатний виконувати функції духовки, хлібопічки, пароварки, гриля і багато інших. Цей агрегат тушкує, варить, парить, смажить, коптить, готує йогурти і при цьому не вимагає постійного спостереження. Складно назвати кухонний пристрій, який був би настільки ж популярним. І це не дивно, адже даний девайс значно полегшує життя і дозволяє без особливих зусиль внести різноманітність в раціон харчування.
Види і особливості мультіварок
Такі прилади бувають двох основних видів:
- Стандартні мультиварки. За принципом роботи ці пристрої нагадують кашоварки.
- Мультиварки-скороварки. Агрегати, що працюють під високим тиском. Такі моделі оснащені спеціальним клапаном, що герметично закриває кришку. Завдяки цьому всередині створюються особливі умови, що забезпечують дуже швидке приготування їжі.
Обидва види мультіварок володіють вагомим плюсом - Hands free. Це означає, що від вас потрібно лише підготувати продукти, покласти їх в агрегат і включити потрібний режим. А далі можна займатися своїми справами. Таке приготування їжі - просто ідеальний варіант для тих, хто не любить або не вміє готувати. Більшість моделей мультіварок мають наступні режими:
- «Гречка» (приготування різних круп і бобових продуктів);
- «Рис» (приготування плову, картоплі, макаронів, рису з овочами і т. д.);
- «Молочна каша» (приготування всіляких круп в молоці);
- «Тушкування» (варіння супу, холодцю, рагу, приготування топленого молока, складних страв з м'яса, овочів та інших продуктів);
- «Випічка» (випікання пирогів, піци, кексів, курки і іншого).
Пристрій мультиварки дозволяє максимально зберегти вітаміни і корисні мікроелементи в продуктах, що готуються. Крім того, завдяки можливості готувати без масла, можна створювати дієтичні страви.
Поради щодо вибору мультиварки
Підбираючи такий прилад, необхідно врахувати безліч критеріїв:
- Потужність. У різних моделях варіюється від декількох сотень до 2000 кВт. Чим більше потужність, тим менше час готування, але тим більше енергоспоживання.
- Обсяг чаші. Буває від двох до шести і більше літрів. Вибирати слід, орієнтуючись на плановану кількість готується їжі. Наприклад, щоб нагодувати двох-трьох людей, оптимальним варіантом буде чаша на 3-4,5 літра.
- Внутрішнє антипригарне покриття. Найчастіше буває керамічне, тефлонове або вугільне. Чим більше шарів покриття, тим довше прослужить пристрій.
- Панель управління. Може бути механічною, електронною і сенсорною - тут кожен вибирає на свій смак.
- Додаткові функції. До них відносяться відкладений старт, автоматичний підігрів, сигнал закінчення готування, голосовий гід, термозахист та інші. Тільки вам вирішувати, які з цих опцій необхідні для комфортного використання приладу, а без яких можна і обійтися.
У нашому інтернет-магазині представлений великий вибір якісних мультіварок. У нас можна купити вироби від Saturn, Mirta, Mystery і інших брендів з хорошою репутацією. Ми пропонуємо доступні ціни на товари і оперативну доставку в усі міста України. Оформляйте замовлення на нашому сайті вже зараз - зробіть відмінний подарунок собі і своїм близьким.